NASI NAUCZYCIELE


Mają wielkie serca, wieloletnie doświadczenie i tysiące uczniów — nie tylko online, lecz także offline (odwiedzających ich na warsztatach, wyjazdach i w ich własnych studiach jogi). Zobacz z kim ćwiczysz w Internetowym Studiu PortalYogi.


Basia Lipska-Larsen


W Internetowym Studiu PortalYogi prowadzi zajęcia z jogi dla każdego oraz Ashtangę. Basia jest rozchwytywaną instruktorką Jogi. Już od ponad dekady pogłębia swoją wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie.


Urodziła się w Polsce, ale większość życia spędziła za granicą – w Azji i Kanadzie, by w końcu osiąść w Norwegii. Tam też założyła rodzinę, a swojego męża Norwega poznała właśnie dzięki jodze.

Co podkreśla na każdym kroku – joga absolutnie odmieniła jej podejście do życia i samej siebie, wyrwała ją ze szponów stresu, ciągłego przemęczenia i niskiej samooceny. Teraz joga pomaga jej zachować optymizm, spokój, balans oraz zdrowie.

Obecnie Basia zajmuje się głównie trenowaniem entuzjastów oraz nauczycieli jogi z całego świata. Organizuje kursy i obozy treningowe w takich zakątkach globu jak Kostaryka, indyjskie Goa, ale także coraz częściej w Polsce – miejsca jednak trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem.


Gdzie znajdziesz Basię? Facebook / Strona www / Instagram / ArtykułyUlla Wilczyńska-Kalak


W Internetowym Studiu PortalYogi jest specjalistką Vinyasa Jogi i Power Jogi. Ulla prowadzi także sesje Jogi Twarzy, które wbrew przekonaniom wielu - wcale nie są tylko dla kobiet!


Z wykształcenia jest biologiem molekularnym – jej kariera naukowa była związana z projektami medycznymi z zakresu onkologii. Częsty kontakt z osobami chorymi uzmysłowił jej, jak wielką rolę w kontekście wychodzenia z choroby odgrywa psychika. To odkrycie skłoniło ją do głębszych poszukiwań, które z kolei doprowadziły do jogi.

Przygodę z jogą rozpoczęła w 2004 roku podczas studiów podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a kontynuowała w Australii, gdzie poznała wielu wyjątkowych australijskich i amerykańskich nauczycieli. Pod ich okiem doskonaliła swoje umiejętności i współpracowała jako asystent jogi. Po powrocie do Polski, założyła w Poznaniu studio Namaste Joga gdzie wraz z innymi instruktorami uczy różnych stylów jogi.

Razem z PortalYogi stworzyła już kilka kursów video a także prowadziła warsztaty "Pełny Odlot z PortalYogi" podczas których uczestnicy mieli okazję spróbować air jogi. Ulla jest też pomysłodawczynią, duszą oraz główną instruktorką Jogi Przy Fontannie w Poznaniu, czyli cotygodniowych sesji jogi na świeżym powietrzu, gromadzących tysiące osób do wspólnej praktyki.


Gdzie znajdziesz Ullę? Facebook / Strona www / Artykuły


Gosia Kobus-Kwiatkowska


W Internetowym Studiu PortalYogi prowadzi zajęcia z Jogi Kręgosłupa, Stawów i Kolan - na pewno znacie jej wcześniejszy kurs jogowej fizjoterapii kręgosłupa. Z wykształcenia Gosia jest bowiem fizjoterapeutką.


W 2013 roku ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie broniła pracy magisterskiej pt. „Analiza zmian ruchomości w obrębie kręgosłupa i stawów biodrowych kobiet i mężczyzn praktykujących Ashtanga Vinyasa Jogę”.

Od połowy 2015 roku współpracuje z PortalYogi – pisze artykuły oraz jest autorką serii video na kanale YouTube poświęconych anatomicznym aspektom praktyki (biodra, nadgarstki oraz kręgosłup w praktyce jogi). Założyła świetny projekt "Anatomia Jogi w praktyce" dzięki któremu tysiące joginów mogą ćwiczyć bezpieczniej i zwalczać ból wywołany kontuzjami czy siedzącym trybem życia.

Jest pierwszą nauczycielką Ashtanga Vinyasa Jogi w Lubinie. Podczas prowadzenia zajęć podchodzi do każdego z uczestników w sposób indywidualny, biorąc pod uwagę ograniczenia fizyczne praktykującego. Dużo uwagi przykłada do bezpieczeństwa oraz celowości wykonywanych asan.


Gdzie znajdziesz Gosię? Facebook / Strona www / YouTube / Instagram / Artykuły


Justyna Jaworska


Justyna od 2005 roku praktykuje Ashtanga Yogę. Ceni tradycje wywodzącą sie z Mysore, dokąd regularnie wraca od 2006 roku. Jest autoryzowana przez KPJAYI, a jej nauczycielem jest Sharath Jois. W ostatnich latach miała zaszczyt i mozliwość asystowania w KPJAYI.

To dla niej nieustanne źródło inspiracji do praktyki własnej i uczenia.

Po kilku latach uczenia w Polsce, w Trójmieście i Warszawie, zaczęła częściej uczyć za granicą, prowadząc programy Mysore m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Portugalii i USA.

Najbardziej ceni sobie terapeutyczny aspekt praktyki jogi, to jak wpływa na naszą relację z samym sobą i ze światem, jaką jest potężną i piękną transformacją na wielu polach życia. Prowadzi tradycyjny poranny program Mysore, uczy też w firmach, prowadzi zajęcia indywidualne, wraz z Patrycją Pruchnik prowadziła program zajęć dla podopiecznych fundacji onkologicznej oraz dla grupy kobiet w więzieniu.

Jest miłośniczką natury i aktywnego stylu życia. Jej pasja od wielu lat jest górska wspinaczka, potem dołączył surfing, ostatnio kilkuset kilometrowe wędrówki po górach. I chce więcej.

Uwielbia życie w drodze i noce w namiocie.

Jest fotografem skupiającym się na krajobrazach świata i ludzkich twarzy.

Pracuje z nauczucielami yogi z całego świata, jej zdjęcia publikował m.in. Yoga Journal.

Ambasadorka polskiej marki Joy in Me, norweskiej Run&Relax oraz szwajcarskiej marki odzieży outdoorowej ODLO.

Gdzie znajdziesz Justynę? Facebook / Strona www / Instagram / ArtykułyAdam Ślęczek


Założyciel szkoły jogi „Joga U Źródeł” na terenie Ziemi Kłodzkiej. Dyplomowany nauczyciel jogi metodą B.K.S. Iyengara. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Psychosomatyczne Praktyki Jogi. Nauczyciel Internetowego Studia PortalYogi. Magister psychologii.

Uczestnik warsztatów u nauczycieli z całego świata t.j.Simon Borg Oliver, Roman Grzeszykowski, Lesław Kulmatycki, Dariusz Wojteczek, Joe Pereira oraz wielu innych. Praktykuje jogę od 2009 roku, naucza od 2011. Obok jogi jego największą pasją jest muzyka. Gra na instrumentach etnicznych od 2003 roku. Twórca projektu SURYA SYMPHONY. Posiada dyplom muzykoterapii organicznej (Gongi i instrumenty archaiczne w terapii i profilaktyce). Jego misją jest ciągły rozwój w celu efektywnej pracy z ludźmi. Z zamiłowania podróżnik.


Gdzie znajdziesz Adama? Facebook / www / InstagramMagdalena Bałdys


Magda jest Instruktorką Prowadzącą w naszej społeczności Internetowego Studia PortalYogi. Odpowiada na jogowe pytania, podpowiada jak ćwiczyć bezpiecznie i utrzymać motywację.


Joginka, certyfikowany instruktor Hatha Jogi, naucza również w duchu Ashtanga Vinyasa i Vinysa Krama (tych technik zgłębia w Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej, gdzie do niedawna uczyła).

Przede wszystkim wieloletni praktyk, ale nie liczy dokładnie stażu, ponieważ uważa, że najważniejsze to stale pojawiać się na macie i doświadczać! Pierwotnie joga była dla niej narzędziem do rehabilitacji wrodzonej wady biodra i metodą na utrzymanie świetnej kondycji. Dopiero później bardziej świadoma, ukierunkowana praktyka pojawiła się w jej życiu z wewnętrzej potrzeby – pomaga zrównoważyć ciemne strony charakteru, uczy dostrzegać i pokonywać swoje słabości oraz panować nad emocjami.


Gdzie znajdziesz Magdę? Strona www

Karolina Kałamajska


Karolina jest założycielką szkoły Jogi Yoga in English Wien Austria. Prowadzi bloga oraz audycję radiową – oczywiście w tematyce jogi.

W Internetowym Studiu PortalYogi prowadzi zajęcia w stylu Joga Vinyasa - mocno ukierunkowane na filozofię i rozwój duchowy.

Joginka, od 2012r. certyfikowany instruktor, swoją praktykę zaczynała lata temu. Szkoliła się pod okiem mistrzów w Indiach oraz na University of Pittsburgh, Vanderbilt University oraz University of Melbourne. Joga to dla Niej nie tylko ruch fizyczny, ale przede wszystkim filozofia życia.

Jogi uczy, o jodze pisze, jogą żyje!


Gdzie znajdziesz Karolinę? Strona www

Agnieszka Bera

Agnieszka jest nauczycielką Kundalini Jogi. Inną jest specjalizacją jest joga dla kobiet oraz joga prenatalna.

Urodziła się w Polsce i tu mieszkała do ukończenia studiów. Aktualnie uczy i praktykuje w Kopenhadze, prowadzi warsztaty i organizuje wyjazdy jogowe zarówno w Danii, w Polsce jak i we Włoszech. Sama praktykuje od ponad 20 lat, uczy od 15.

Jako instruktor posiada ponad 500 godzin nauczycielskiego kursu jogi (Yoga Alliance). Jest również certyfikowanym nauczycielem kundalini jogi przez Kundalini Research Institute i Yoga Alliance. Posiada także kwalifikacje nauczyciela yin jogi i instruktora pilates (STOTT Pilates) oraz wiele kursów dla nauczycieli jogi w ciąży i po ciąży.

Jak sama mówi: Jej praktyka jogi nie ogranicza się tylko do godzinnej sesji na macie ale uczy się i praktykuje jogę 24 godziny na dobę poprzez jogiczny styl życia - Yogi Life Style.

Gdzie znajdziesz Agnieszkę? Strona www

Leira Tara Maye


Z wykształcenia jest filmowcem. Z natury wyznawcą filozofii tantrycznej, której tajniki zgłębiała w Shri Kali Ashram w Indiach jednej z ostatnich tradycyjnych szkół Tantra Jogi . Pracą z ciałem zajmuje się od najmłodszych lat.

Eksperymentując z rożnymi rodzajami tańca miała okazję doświadczyć i dogłębnie zrozumieć mechanizmy wpływające na zdrowie i efektywność ruchu.

Joga jest dla niej drogą duchową. Pilates, to klucz do zdrowego kręgosłupa i absolutnie podstawowa wiedza dla każdej osoby dbającej o zdrowie. Wiele inspiracji czerpię z tańca, zwraca szczególną uwagę na technikę i dokładność wykonywania ćwiczeń. Lekcje, konstruuje tak, aby poprzez pracę z ciałem zwiększać kontrolę nad umysłem i świadomość sfery duchowej. Harmonia ciała, ducha i umysłu jest bowiem pierwszym krokiem do zdrowia, zgrabnej sylwetki i pewności siebie.

Gdzie znajdziesz Leirę? Strona www

Zuzanna Stasiak


W Internetowym Studiu PortalYogi prowadzi zajęcia dla przyszłych mam. Od dziecka związana ze sztuką i kulturą. Z zawodu marketingowiec od lat związana z branżą reklamową i jogą oczywiście. Przygodę z jogą zaczęła 8 lat temu od wyboru kursu na instruktora rekreacji ruchowej o specjalizacji ćwiczenia psychofizyczne – joga.

Przez lata prowadziła zajęcia jogi w znanych klubach fitness, takich jak Pure Jatomie czy Fabryka Formy. Ukończyła międzynarodowy kurs hatha/vinyasa joga RYT200 oraz kurs jogi w chustach. Założycielka strefy jogi SUFIT w Gorzowie Wielkopolskim, jedynego studia w mieście jogi dynamicznej, gdzie można polatać między sufitem a podłogą na zajęciach Air Jogi.

Poza tym organizatorka warsztatów rozwoju osobistego, duchowego i odżywiania. Prywatnie tryskająca energią i pomysłami mama. żona, przyjaciółka, motywatorka, miłośniczka jogi, zdjęć i dobrej muzyki. Jej pasją jest dzielenie się jogą, motywowanie ludzi do działania, rozwoju oraz pozytywnego myślenia.

Gdzie znajdziesz Leirę? Strona www

Ola Żelazo


Pasjonatka aktywności fizycznej, nauczycielka jogi i pilatesu, instruktorka fitnessu oraz kulturystyki. Po wielu latach treningów fitnessowych i biegowych zatrzymałam się i znalazłam dla siebie idealne miejsce do dalszego rozwoju – jest to joga. Regularna praktyka pozwala jej łapać równowagę między ciałem i umysłem, wyciszyć się i tak prowadzić praktykę, aby zadziałała prozdrowotnie i dodawała jak najwięcej energii.

Pokazuję, że odpowiednio dobrany trening jest dobry dla każdego, a ruch, wzmacnianie i rozciąganie to nieodłączne elementy naszego zdrowia, witalności i energii. Dzięki dbaniu o rozwój aktywności fizycznej i umysłowej czujemy się lepiej, opóźniamy efekty starzenia i rzadziej cierpimy z powodu bólów, które niestety przy dzisiejszym trybie życia doskwierają nam coraz częściej.

Gdzie znajdziesz Olę? Strona www