NASI INSTRUKTORZY


Mają wielkie serca, wieloletnie doświadczenie i tysiące uczniów — nie tylko online, lecz także offline (odwiedzających ich na warsztatach, wyjazdach i w ich własnych studiach jogi). Zobacz z kim ćwiczysz w Internetowym Studiu PortalYogi.


Basia Lipska-Larsen


W Internetowym Studiu PortalYogi prowadzi zajęcia z jogi dla każdego oraz Ashtangę. Basia jest rozchwytywaną instruktorką Jogi. Już od ponad dekady pogłębia swoją wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie.


Urodziła się w Polsce, ale większość życia spędziła za granicą – w Azji i Kanadzie, by w końcu osiąść w Norwegii. Tam też założyła rodzinę, a swojego męża Norwega poznała właśnie dzięki jodze.

Co podkreśla na każdym kroku – joga absolutnie odmieniła jej podejście do życia i samej siebie, wyrwała ją ze szponów stresu, ciągłego przemęczenia i niskiej samooceny. Teraz joga pomaga jej zachować optymizm, spokój, balans oraz zdrowie.

Obecnie Basia zajmuje się głównie trenowaniem entuzjastów oraz nauczycieli jogi z całego świata. Organizuje kursy i obozy treningowe w takich zakątkach globu jak Kostaryka, indyjskie Goa, ale także coraz częściej w Polsce – miejsca jednak trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem.


Gdzie znajdziesz Basię? Facebook / Strona www / Instagram / ArtykułyUlla Wilczyńska-Kalak


W Internetowym Studiu PortalYogi jest specjalistką Vinyasa Jogi i Power Jogi. Ulla prowadzi także sesje Jogi Twarzy, które wbrew przekonaniom wielu - wcale nie są tylko dla kobiet!


Z wykształcenia jest biologiem molekularnym – jej kariera naukowa była związana z projektami medycznymi z zakresu onkologii. Częsty kontakt z osobami chorymi uzmysłowił jej, jak wielką rolę w kontekście wychodzenia z choroby odgrywa psychika. To odkrycie skłoniło ją do głębszych poszukiwań, które z kolei doprowadziły do jogi.

Przygodę z jogą rozpoczęła w 2004 roku podczas studiów podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a kontynuowała w Australii, gdzie poznała wielu wyjątkowych australijskich i amerykańskich nauczycieli. Pod ich okiem doskonaliła swoje umiejętności i współpracowała jako asystent jogi. Po powrocie do Polski, założyła w Poznaniu studio Namaste Joga gdzie wraz z innymi instruktorami uczy różnych stylów jogi.

Razem z PortalYogi stworzyła już kilka kursów video a także prowadziła warsztaty "Pełny Odlot z PortalYogi" podczas których uczestnicy mieli okazję spróbować air jogi. Ulla jest też pomysłodawczynią, duszą oraz główną instruktorką Jogi Przy Fontannie w Poznaniu, czyli cotygodniowych sesji jogi na świeżym powietrzu, gromadzących tysiące osób do wspólnej praktyki.


Gdzie znajdziesz Ullę? Facebook / Strona www / Artykuły


Gosia Kobus-Kwiatkowska


W Internetowym Studiu PortalYogi prowadzi zajęcia z Jogi Kręgosłupa, Stawów i Kolan - na pewno znacie jej wcześniejszy kurs jogowej fizjoterapii kręgosłupa. Z wykształcenia Gosia jest bowiem fizjoterapeutką.


W 2013 roku ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie broniła pracy magisterskiej pt. „Analiza zmian ruchomości w obrębie kręgosłupa i stawów biodrowych kobiet i mężczyzn praktykujących Ashtanga Vinyasa Jogę”.

Od połowy 2015 roku współpracuje z PortalYogi – pisze artykuły oraz jest autorką serii video na kanale YouTube poświęconych anatomicznym aspektom praktyki (biodra, nadgarstki oraz kręgosłup w praktyce jogi). Założyła świetny projekt "Anatomia Jogi w praktyce" dzięki któremu tysiące joginów mogą ćwiczyć bezpieczniej i zwalczać ból wywołany kontuzjami czy siedzącym trybem życia.

Jest pierwszą nauczycielką Ashtanga Vinyasa Jogi w Lubinie. Podczas prowadzenia zajęć podchodzi do każdego z uczestników w sposób indywidualny, biorąc pod uwagę ograniczenia fizyczne praktykującego. Dużo uwagi przykłada do bezpieczeństwa oraz celowości wykonywanych asan.


Gdzie znajdziesz Gosię? Facebook / Strona www / YouTube / Instagram / ArtykułyJustyna Jaworska

W Internetowym Studio PortalYogi prowadzi sesje jogi dla biegaczy i sportowców oraz zakłada magiczny dział Jogi z Głową w Chmurach. Pochodzi z Polski, ale jej drugim domem są Indie.


Praktykuje Ashtanga Yogę od 2005 roku. W 2006 roku była już w Mysore, w południowych Indiach, aby uczyć się u źródła. Co roku wraca do KPJAYI. W 2014 roku uzyskała autoryzację, czyli błogosławieństwo swojego nauczyciela, Sharath'a Jois'a, do uczenia wg tradycji pochodzącej z Mysore.

Od 2008 roku uczy w Polsce i często poza nią. W 2014 roku mieszkała w Szwajcarii i była odpowiedzialna za powstawanie tam programu zajęć ashtangi, uczyła również w Niemczech, USA i ostatnio w Szwecji.

Najbardziej ceni sobie terapeutyczny aspekt praktyki jogi, to jak wpływa na naszą relację z samym sobą i ze światem, jaką jest potężną i piękną transformacją na wielu polach życia. Prowadzi tradycyjny poranny program Mysore, uczy też w firmach, prowadzi zajęcia indywidualne, wraz z Patrycją Pruchnik prowadziła program zajęć dla podopiecznych fundacji onkologicznej oraz dla grupy kobiet w więzieniu.

Justyna jest także fotografką. W swoim obiektywie uchwytuje z niesamowitą delikatnością zarówno piękno przyrody jak i indywidualnej praktyki. Jej sesje zdjęciowe z Mysore skradły serca społeczności joginów w Polsce i za granicą.


Gdzie znajdziesz Justynę? Facebook / Strona www / Instagram / ArtykułyAdam Ślęczek

Jest założycielem szkoły jogi "Joga U Źródeł" na terenie Ziemi Kłodzkiej (Kudowa Zdrój i Duszniki Zdrój). W Internetowym Studiu PortalYogi prowadzi sesje w nurcie Jogi Iyengara na różnych poziomach zaawansowania.

Uczestnik licznych warsztatów u nauczycieli z całego świata: Simona Borg Olivera, Romana Grzeszykowskiego, Konrada Kocota, Roberta Spica, Jurka Jaguckiego, Dariusza Wojteczka, Luca Agres, Lesława Kulmatyckiego, Joe Pereira oraz wielu innych.

Uczestnik kursu nauczycielskiego Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara. Z zamiłowania podróżnik, z wykształcenia psycholog. Studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Psychosomatyczne Praktyki Jogi. Kocha muzykę i grę na instrumentach etnicznych. Interesuje się kulturą i filozofią wschodu. Jego misją jest ciągły rozwój w celu efektywnej pracy z ludźmi.


Gdzie znajdziesz Adama? Facebook / www / InstagramMagdalena Bałdys


Magda jest Instruktorką Prowadzącą w naszej społeczności Internetowego Studia PortalYogi. Odpowiada na jogowe pytania, podpowiada jak ćwiczyć bezpiecznie i utrzymać motywację.


Joginka, certyfikowany instruktor Hatha Jogi, naucza również w duchu Ashtanga Vinyasa i Vinysa Krama (tych technik zgłębia w Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej, gdzie do niedawna uczyła).

Przede wszystkim wieloletni praktyk, ale nie liczy dokładnie stażu, ponieważ uważa, że najważniejsze to stale pojawiać się na macie i doświadczać! Pierwotnie joga była dla niej narzędziem do rehabilitacji wrodzonej wady biodra i metodą na utrzymanie świetnej kondycji. Dopiero później bardziej świadoma, ukierunkowana praktyka pojawiła się w jej życiu z wewnętrzej potrzeby – pomaga zrównoważyć ciemne strony charakteru, uczy dostrzegać i pokonywać swoje słabości oraz panować nad emocjami.


Gdzie znajdziesz Magdę? Strona www